![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14303392
*
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2021
kl 19:23:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 12:14:36
1
Vinnande bud
8/11 17:13:13
2
150 kr
8/11 17:13:13
1
200 kr (Budbetjänt)
8/11 17:32:18
2
250 kr
8/11 17:32:18
1
300 kr (Budbetjänt)
8/11 19:18:48
3
400 kr
8/11 19:18:48
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs mer om Ulla Waller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ulla Waller
nr 1430 3392
Ulla Waller
(1916-1996), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lyftet" fågel. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 25x23cm
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 12:14:36 | 1 | Vinnande bud |
8/11 17:13:13 | 2 | 150 kr |
8/11 17:13:13 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
8/11 17:32:18 | 2 | 250 kr |
8/11 17:32:18 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/11 19:18:48 | 3 | 400 kr |
8/11 19:18:48 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ulla Waller
Ulla Torstensdotter Waller, svensk bildkonstnär född 1916, död 1996.Läs mer om Ulla Waller
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulla waller
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43